BİLGİSAYARA ŞİFRE KOYMAK – RESİMLİ ANLATIMI

Türlü sebeplerden ihtiyaç halini alan bilgisayara şifre koymak aslında çok kolay, her işte olduğu gibi bilmeyene zordur. En kısa tarifini yaparak bilgisayarınıza ihtiyaç duyduğunuz şifre koymayı izah etmeye çalışayım.

 

 

1. Adım: BAŞLAT menüsünden  AYARLAR, sonrada DENETİM MASASI na tıkladığımızda, karşımıza aşağıdaki ekran gelir. Bu kısımdan KULLANICI HESAPLARI nı tıklıyoruz

 

 

2. Adım. Karşımıza gelen bu ekranda yine alt kısımdaki Kullanıcı Hesaplarına tıklıyoruz.

3. ADIM : Kullanıcı Hesaplarına Tıkladığımızda , karşımıza şu aşağıdaki ekran geliyor. Bu ekranda yine alt kısımda göreceğiniz, altında Bilgisayar Yöneticisi yazan, kendi bilgisayarınızın adına tıklayın.

4. ADIM da karşınıza gelen ekranda yazan ikinci sıradaki Parola Oluştura basın ve oluşturacağınız parolayı iki defa yazarak işlemi tamamlayın.

PAROLA nız oluşturuldu. Güle Güle kullanın, takıldığınız noktalarda, vaktim oldukça yardımcı olmaya çalışırım.

36 yorum

  1. Denetim masasından Kullanıcı hesaplarına girin , ”Kullanıcı Bu Bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir” gibi bir seçenek olacak, onu işaretli konuma getirdiğinizde düzelir.

  2. anlamayanlar
    anlatayım denetim masasına girin sonra kullanıcı hepları var tıkla sonra hesapınız için parola oluştura tıkla sonra doldurun sonra kapatın oraya koyduğunuz parolayı yazın oluyor deneyin lütfen kimse biligisayarınıza elleyemez siz okuldayken biri açamaz

  3. yappppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn çok güzel…………………………………………..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  4. ya tmm yapıyorum ki eskiden beridir böyle kullanıyorum dün format atıldı şifre koyuyorum ama pcye kapa ac yaptıgımda ekrana koruma gelmiyo otomatik acıyo

  5. Önce diğer yorumları okusaydınız cevap yazıyordu. ”Denetim masasından Kullanıcı hesaplarına girin , ”Kullanıcı Bu Bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir” gibi bir seçenek olacak, onu işaretli konuma getirdiğinizde düzelir.”

  6. bilgısayar a şfre koymuştum şmd gerı değıştırmışler ama bende ger başlata basıp denetm masasına sonra kullanıcı hesapların a gryorum ama otomosyon sonucu nesne oluşturamıyor dyor kolay yolu var mı bu ışnnnnnnn??????????????????????????

  7. valla helal olsun 😀 çok lazımdı ve ayrıca ailem hep şifre koyacağım diyorlardı ben de bu yöntemle onlardan 1 adım öndeyim her zamanki gibi 😀 çok tşkler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*