Şimdi Senide Görelim Sergen Efendi

Sergen Yalçının Gaziantepsporla anlaştığını gördüm az önce 1,5 yıllığına anlaşılmış ve yardımcılığına eski takım arkadaşları Tamer Tuna ve Murat Şahinin yanı sıra ünlü kondüsyoner Stefano Morreno eşlik edecekmiş.

Haberi görünce Sergen Yalçın Beşiktaştaki başarılı yıllarını keyifle izledikten sonra, yorumculuktaki başarısız basamaklarını hızla çıkışını izledim. Sergenin kahve muhabbeti tadındaki yorumları zaman zaman güldürmekten öteye geçemedi, yorum yapmak yakışamadı bir türlü Sergene, acayip tv medyamız çok zorlasada olmadı.

Trt ye bile çıktı bir dönem, Trt yede yakıştıramamıştım şahsen onca isim varken, Sergen ?

sergen hoca
Bu kadar yerdiğim Sergen zaman zaman bende çok gülmüşümdür.Sergenin yorum işinde başarısız olması için 2 temel neden vardı.

1. si futbolculuğundaki 10 numara pozisyonunun, yorumculuk yaparken de devam ediyor zannetmesi,
2. si en başarılı, kendisini hala en formda dönemlerindeki gibi hatırlayıp, analizi için sorulan oyuncuları kendi ile kıyaslayıp defalarca komik duruma düşmesi.

Bunlardan kurtulamadın, kurtulamazdında Sergen.

Şimdii yorum yapaken, atıp tutuyordun Sergen efendi, yok onu orada oynatmam, bu futbolcunun yeri orası değil, bu sistemle oynatılırmı yaa, çok korkak oynatılıyor falan, hiç bir sistemi, hiç bir hocayı beğenmiyordun Sergen Efendi, şimdi seni görücez, seni eleştirenleri keyifle dinleyeceğim. Darısı Rıdvan Dilmenin başına, onuda yeşil sahalarda görmeyi iple çekiyoruz.

Yorumun tamamına bakıldığında Sergeni hiç sevmeyen, hatta nefret eden, kin güden biri imişim gibi algılanabilir, aksine Sergeni sevdiğimden, üstüne yakışmayan şeyler yaparken konuşamadığım için içimde birikenlerin yansımasıdır. Derdimiz Sergen kendini rezil etmesin.

başarılar Sergen 😉

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir