Western Union ile Havale Alma Sorunsalı Western Union Şikayetim

Western Union Şikayetim

Bayram Arefesi (yarım mesai olan gün) Almanya dan 488 Euro gönderildi, iş bankası ve akbank ta kuyruğa girip beklemem sonucu öğrendiğim western union sistemi arızalı bilginden sonra mesai bitti. Websitenizden anlaşmalı bankalarınız ile online işlemler ile hesaba aktarılabildiğini öğrendim. Akbank online bankacılık ile denedim fakat sisteminizin arızalı olduğunu ve bu üzden işlem yapılamadığı uyarısını orada da gördüm, Sistemleriniz hala arızalı, şimdi para 5 gündür bankanızda.

Sistem arızalarınız yüzünden bu parayı çekemiyoruz, rızam olmaksızın param sizde duruyor, sorumlu kim ? Mağduriyetimi kim karşılayacak ? Muhattap kim ?

Sizden 488 Euro, 5 gün vadeli kredi istesem ne kadar faiz isterdiniz ? Arızanızdan dolayı kullanamadığım bu para için bana faiz ödeyecek misiniz ? Arızanız Ne zaman düzelecek ? 1 hafta, 1 ay, 2 ay … düzelmesi için teminatı kim verecek ?

Akla onlarca ihtimal geliyor ve Türkiyede muhattap olarak acentaları işaret ediyorsunuz. Peki acentaların haklı olarak ”Arızalı olan, Western Union ın sistemi, bizimkisi değil” cevabını biliyormusunuz ?

western union şikayet

İletişim bilgileri olarak verdiğiniz adres ve telefonlar Amerika Birleşik Devletlerinde ben bu telefou aramak zorundamıyım ? Neden bir Türkiye ofisiniz yok ? Bu telefonu arasam benimle Türkçe konuşacak bir personel var mı ? Herşey muallakta.

Daha önce defalarca sorunsuz havale işlemi gerçekleştirdiğim Western Union bankasından herhangi biri bu yazıyı görüp tek tek cevap vermedikçe (bunun olmayacağından eminim)bankanız ile bir daha çalışmayacağımı bilmenizi isterim.

Bu yazıyı okuyan herkes içinde aynı şeyi söylemek istiyorum, meblağ 500 euro değil, 5.000, 50.000 veya çok daha fazlası olabilirdi. Ne olacaktı peki, bu durumda meydana gelen zararı karşılyacakmısınız ? Bence bu soruların cevabını verebilcek bir ofisiniz olmadığı için hayır.

 

Olaki bir ihtimal bu soruları yanıtlayacak birileri çıkarsa, bu yazıya yorum yapıp, benimle iletişim kurabilir.

Sohbete katılın

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir