24 Saatte 3000 Doğu Türkistanlı Uygur Müslüman Katledildi

Sadece son 24 saatte başkent Urumçi`de 3000 Doğu Türkistanlı Müslüman Öldürüldü. Malesef haber ajansları Çin`li kaynakların verdiği sahte rakamları servis edip bu vahşeti gerçekleri ile göstermiyorlar.

Komunist Kızıl Çin`in on yıllardır devam eden katliamları zirve noktasına ulaştı. 26 Haziran`da Çin`de Müslüman Doğu Türkistanlı kızlara sapık Çinlilerin tecavüz ve sarkıntılıkları sonucu başlayan hadiselerde sadece Çin kentlerinde bir gecede 600 Uygur kardeşimiz katledildi. Cesetleri parçalanarak imha edildi ve sadece 2 kişinin öldüğü bunları da akli dengesi bozuk olan bir kaç Çinlinin yaptığı haber ajanslarına servis edildi.

Çin`de devam eden bu katliama sessiz kalamayan Doğu Türkistan`da yaşayan Müslüman Uygurlar Pazar günü Urumçi`de bir gösteri düzenlemek istediler. Çin asker ve polisinin müdehalesi sonucu 24 saat içinde başkentte 3000 Doğu Türkistanlı Müslüman soykırıma tabi tutuldu, caddelerde ceset yığınları oluştu. Dün de Kaşgar ve Hoten`de Müslümanlar öğle namazını müteakiben gösteriler yaptılar, polisin sert müdehalesi sonucu yüzden fazla masum Uygur Müslümanı katledildi.

Haberin kaynağı Doğu Türkistan Müslümanlarının Türkiye temsilcileri Dr. Alimcan ATAULLAH, Dr. Hidayetullah OĞUZHAN ve Abdülhekim Han TAKLAMAKAN Hoca ve Dünya Uygur Kongresi Başkan Yardımcısı Seyit TÜMTÜRK.

boyuthaber/islamigundem

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir