Almanya 0 – Sırbistan 1 Ah Mesut…

İki takımda aynı dizilişle sahada idi, iki takımda çok kontrollü başladı. Almanya zaman zaman Klose ile ceza sahasında pozisyonlar buldu ama genelde ofsayt ile son buldu. bu arada Sırbistanda Krasic ile kanattan bir kaç kez gol girişiminde bulundu, ama gol getirmedi Jovanovic göbekten hızlı bindirmelerle tehlikeli oldu. 40. dk. da Klose nin ikinci sarıdan atılmasıyla, morali bozulan Almanlar, yine Jovanovic in geliştirip Krasic aktardığı devamında Zigicin indirdiği topu gole çevirmesiyle Sırplar 1-0 öne geçti. Son dakikada Almanya nın bulduğu pozisyon ise izlemeye değerdi.

Hakemin 6 dk. da 1 sarı kart ortalaması, pozisyonlara bakıldığında normal karşılansa da ben Klose ye gösterilen her iki kartında ağır olduğunu düşünüyorum. Belki ilkinde uyarabilir, ikincisinde sarı kart belki verilebillirdi. Hakem kontrolü kaçırdı, bakalım ikinci yarı, dizginleri elinde tutabilcek mi ?

Avustralya maçında harika bir performans gösteren Mesut u dikkatle izliyorum, resmen sahada geziyor, bizide üzüyor, Löw ün değiştirmek için ilk aklından geçecek isim olması yüksek ihtimal. Khedira yine aynı, üretken değil, defansada yaklaşmıyor, önceki maçta etkili olamayan Podolski çok istekli, çok gayretli 10 kişi kalan takımının şu anda en önemli gol silahı, Müller yine top tutuyor top saklıyor ve gayretli.

İkinci yarı başlıyor…

Maçın yönetmeninin acemiliği çok belli oldu, söylemeden geçemicem.

________________________________

Ve maç 1-0 Sırbistan galibiyeti ile sona erdi, Löw risk alıp hücuma destek versede hücumda üretkenlik zayıftı, Sırbistan tempoyu düşük tutmayı başardı ve maç başka gol olmadan sonra erdi. Mesut adına üzücü bir maçtı. Görünen o ki Mesutsuz bir Almanya nın pozisyon üretebilmesi çok zor, formda bir Mesut ile formda bir Avustralya yı 4-0 yenerlerken, formsuz Sırbistan a yenilmeleri bunun ilk belirtisi. Madem Ballack yok, Almanya sana emanet Mesut, hakkını ver, bizide mutlu et.

Sohbete katılın

1 yorum

  1. Klose daha erken atılmalıydı çoktaan hak etmişti faul yapıp duruyodu, üsdüne üsdelik ofsayt posisyonunda topa vurmuşdu oarda kızarması lazımdı.. Gönlüm sırbitandan yana kazanmalarını istiyorum.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir