Ataköy, Sarıyer ve Bağdat Caddesi Sürücüleri Dikkat !!

İstanbul içinde 50 kilometreyi geçen sürücüler artık kameralar önünde yavaşlayınca cezadan kurtulamayacak. EDS, hız koridorunda iki nokta arasındaki sürati hesaplayıp cezayı adrese gönderiyor.

İstanbul`da uygulamaya geçilen hız koridoruyla trafiğe çıkan sürücüler daha dikkatli olmak zorunda.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi`ne bağlı İSBAK A.Ş. tarafından uygulanan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS), daha önce sadece kameranın bulunduğu noktadaki hızı baz alarak ceza kesiyordu.

Yeni sistemle EDS noktasına gelen sürücülerin hızlarını düşürmeleri yeterli olmayacak. A noktası ile B noktasına yerleştirilmiş EDS`ler, aradaki mesafede aracın geçiş süresini ölçerek ortalama hızı buluyor.

İki nokta arasında, şehir içindeki hız sınırı olan 50 kilometre yerine 65 kilometreye kadar bir hızla geçilirse 130 lira ceza kesiliyor. 65 kilometrenin üzerine çıkıldığında ise ceza 270 liraya yükseliyor.

Yeni uygulama, İstanbul`da pilot bölge olarak seçilen Ataköy sahilyolu ve Sarıyer Çayırbaşı`nda hayata geçti. Kentin birçok bölgesinde ise test çalışmaları sürüyor. Test çalışmaları süren yerler arasında Bağdat Caddesi de var.

kaynak: www.tumgazeteler.com

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir