Beşiktaş – Gaziantepspor Maç Analizi 2009-2010

Rakibinin en büyük kozu olan 10 numarası Tabata’ yı aldığı gününgecesindeİnönü stadında yapılan Beşiktaş – Gaziantepspor maçının ikinci yarısını izleme fırsatım oldu. Yazdıklarım yanlızca ikinci yarı için geçerlidir, ama maçın skoru zaten ilk yarı içinde bir fikir veriyor.

Ataklarında sağ kanadı hemen hemen hiç kullanmayan Beşiktaş soldan İsmail, Tello ve Serdar üçlüsünün bindirmelerinden en müsait olanının ortalarıyla gol aradı, ama bu dakikalarda forvette Holosko ve Nihat vardı. Holosko ve Nihat ın kafa toplarındaki hakimiyetinin zayıflığı, skordanda anlaşılacağı üzere oldukça zayıftı.

Orta sahada ise Fink bir kaç pas dışında fazla etkili olmazken, Ernst defanstan topu ileriye taşıyan isimdi, uzak mesafelerden çektiği 3 şut kaleyi bulmasada gole çok yakın vuruşlardı. Dakikalar 70 e gelene kadar Ernst in 3 şutu haricinde akılda kalan pozisyon olmadı ve dakika 75 te Serdar ın yerine Nobre girdi.

Orta sahadaki oyun kurucu eksikliği Beşiktaş ın son 5 maçında zaten belli ediyordu ve bu maçtada, bu eksiklik oldukça sırıttı. Gaziantepspor ise zaman zaman sol kanattan Olcan ın bindirmeleriyle Beşiktaş takımına zor anlar yaşattı, gönderdiği isabetli ortaları forvet Beto değerlendirebilse Gaziantepspor sahdan galibiyetle ayrılabilirdi. Dakikalar 83. e geldiğinde Mustafa Denizli akıllara zarar bir değişiklik yaptı ve geldiği günden beri patlama yapması beklenip henüz kendini ispatlayamamış Uğur İnceman ı, takımın tek dinamosu olan Ernst in yerine oyuna aldı, bu değişiklik taraftardanda büyük tepki aldı, çünkü sahada 3 pozisyon vardı ve 3 ününde sahibi defansif bir görevi olmasına rağmen Ernst idi. 83 ten sonra baskıyı iyice artıran Beşiktaş ın organize ve fazla varyasyonu olmayan oyun kurgusu kısır döngü içinde devam etti ve son dakikalarda Gaziantepspor un yakaladığı ciddi bir kontra atak pozisyonu ile maç sona erdi.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir