Beşiktaş ilk yarı değerlendirmesi

Kimi şans bulamadı, kiminin fazlasıyla kredisi vardı değerlendiremedi, bazılarıda kendinden beklenenin fazlasını gösterdi. iyisiyle kötüsüyle sizlere Beşiktaş ın ilk yarı değerlendirmesi

Rüştü : İlk haftalardaki başarısız, futbol ve şampiyonlar ligindeki kötü skorlardan nasibini alan Rüştü taraftarın gözünden düşmüştü ki, Manchester United maçıyla başlayan, güzel bir form serisi yakaladı, usta eldiven kendini affettirse de sakatlıklar peşini bırakmadı. Takımın en zorlu maçlara girdiği bir dönemde, Hakan ın sakatlığı, Korcanın yetersizliği ile Beşiktaş ta kaleci sıkıntısı ortaya çıktı.

İsmail : Yeni transfer genç İsmail çevik yapısı, düzgün pasları, isabetli ve sert şutlarıyla taraftarın gönlüne girmeyi başardı. Beşiktaş ta ve Milli takım da güzel bir gelecek onu bekliyor.

İbrahim Kaş: Sert ve düz futbol yapısıyla Toraman ın yokluğunda aratmasada, daha fazlasını da yapamadı, muhtemelen sonu Fenerbahçeli Önder gibi olacaktır.

Michael Fink : Bir defansif orta sahadan beklencek düzeyde oyun yapısına sahip ofansı güçlü olmayan ve hızlı pas trafiğine katkı yapan Fink, henüz ligin ilk maçında perdeyi açarak, bu kim diyenleri şaşırttı. Devamında gösterdiği performans, Ernst ile birlikte gösterdiği uyum, Beşiktaş ın defansif orta saha bölgesinde rakiplerine oranla daha iyi futbolculara sahip olduğunu gösterdi.

Sivok: Transferinde Beşiktaş taraftarının tanınmış bir isim olmadığı için sıcak bakmadığı Sivok, kesinlikle kusursuz bir performans ile göz doldurdu. Bunda kuşkusuz yeni transfer Ferrari ye duyduğu güven etkiliydi

Nihat: İnatla her maçta gol bekledi ondan Beşiktaş taraftarı, o atamadı taaftar bekledi, Türkcell Süper Lig de pek az futbolcunun sahip olabilceği bir kredi verildi ama nafile, Nihat kendinde çok şey kaybetmiş, en başta fizik gücü olarak çok zayıf durumda idi ve bu handikapı her maçta oyununa yansıdı.

Batuhan: Mustafa Denizli ile yıldızı barışmadı, forvetlerin formsuzluğunun tavan yaptığı bir dönemde bile forma şansı bulamadı ve gideceğinin sinyallerini verdi.

Nobre : Kendisiyle yenilenen sözleşme sonrasında uzun süreli bir formsuzluk dönemine girdi, sakat Holosko haricinde formsuz forvetler ekibinde başı çekerek 6 ay gol atamadı. Beşiktaş ın tarihinde yaşamadığı gol kısırlığını yaşatarak hanesini eksi puanlarla doldurdu, gelecek sezon satılacaklar listesinin ilk adayı.

Bobo : Gitmek istediğinde gidemeyişi ve genç yaşınında etkisi ile uzun süre formsuz olan Bobo ya, Mustafa Denizli genelde yedek oalrak şans verdi, ligin son maçlarında konsantre sorunu yaşamadığından olsa gerek, son 6 maçta form tutturabildi. Yinede takımın gol kısırlığında onunda adı geçiyor.

Tello : Sözleşmesinin iyileştirilmesi talebine ret cevabı alan Tello takıma küstü ve bir türlü kendisinden beklenen futbolu oynamadı. Bunda Beşiktaş lı yöneticilerin tam bir basiretsizlik örneği gösterip Nobre gibi yetenekleri sınırlı bir golcüye yıllık 2,5 milyon vermeleri ve Tello gibi yeri geldiğinde oyun kuruculuğu bile yapabilen, sol bek asıllı bir sol kanat futbolcusunun sözleşme iyileştirme talebini reddine bağlıyorum. Sonuçta futbolcular para karşılığında oynuyorlar.

Tabata : Kendisine verilen ücret, üniversitelere tez konusudur, bunun ötesinde  Fabian Ernst bir defansif orta saha olmasına rağmen Delgado nun yokluğunda pas trafiğini yönlendirip zaman zaman 10 nuamralığa cesurca soyunabilirken , oyun tarzının çok müsait bizzat görevi olmasına rağmen oyun kurucu boşluğunu dolduramayışı çok düşündürücü. Yanlızca uyum sorunu diyerek kapatamayacak kadar da vahim.

Ekrem : Mustafa Denizli nin yaveri, sağ, sol, orta, ileri, geri derken Ekrem, kale ve kale önü hariç her pozisyonda oynadı. Özellikle Fenerbahçe maçında yaptığı hızlı driplinklerle göz doldursada genelde vasatı aşamadı.

İ. Üzülmez : İkinci baharını en geç yaşayanlardan biri herhalde İbrahim dir. Yıllardır söylenen ”İbrahim birde düzgün orta yap” sözünü, bu sene taraftarına söyletmemekte iddialı. İnatçı oyun yapısı top saklama yeteneği, top çalma yüzdesi ve isabetli ortalarla sonlandırdığı bindirmeleriyle, ben daha ölmedim sinyali verdi.

İ. Toraman : Sakatlıktan çıktıktan sorna öyle bir performans gösterdi ki, adeta takımda dakika olarak en fazla oynamış kişi gibiydi, tecrübeli oyuncu takıma dönüşünde sıkıntı yaşamadı, hırsı ve özgüveniyle sağbek ve defansın göbeğinde de aynı kalitede oynayabileceğini bir kez daha gösterdi. Beşiktaş ın defansif anlamdaki başarısında pay sahibi oldu.

Serdar Ö. : Mustafa Denizli nin Ekrem den sonra en çok güvendiği ve çok şey beklediği Serdar aldığı kredileri değerlendiremeyince Beşiktaş ın oyuncusu olmadığını bir kez daha gözönüne serdi.

Hološko : Uzunsüren sakatlığından dolayı yorum yapmak doğru olmaz.

Uğur    : Serdar için ne yazdıysak aynısı Uğur içinde geçerli, Beşiktaş ın oyuncusu olabilecek kapasiteye sahip değil.

Ferrari : Tecrübe abidesi, italyan harikası Ferrari defanstaki sağlamlığı, hava toplarından geçit vermeyişi ile arkadaşlarına her zaman güven verdi, tekniği ve topu oyuna sokma becerisi sınırlı oslada Bursaspor maçına kadar hiçbir forvet onunla kolay kolay başa çıkamadı, taaki Bursaspor maçına kadar, Sercan ın çok zor anlar yaşattığı Ferrari, en kötü maçını oynarken, Fink le çarpışmasıyla devre arasına sakat girmek zorunda kaldı. Sivok ile birlikte Beşiktaş ın ve ligin en iyi 11 inde stoper bölgesini paylaşıyorlar.

Ernst : Nouma dan sonra Beşiktaş a gelen en hırslı futbolcu, sert, sürekli pres yapan ve yüksek isabet yüzdeli paslarıyla adeta iki kişilik oynadı ve taraftarın gönlündeki yerini perçinledi. En iyi 11 de orta sahanın ddefansif bölgesinde 1 numara Ernst diyorum.

Yusuf : Yanlızca bir iki maçta ön plana çıkabilen Yusuf genel oalrak kötü bir performans gösterdi ve artık emeklliğe yaklaştığını belli etti.

Erhan: İlk iki maçında biraz panik havasında olan Erhan defansif anlamda idare eder, ofansif anlamda ise çok az bindirme yapar bir izlenim vermişti, ofansı iyi değil eleştirileri aldığı hafta çıkıp oynayacağı ve adeta eleştirilere cevap niteliğinde güzel bindirmeler yapan Erhan ın aynı zamanda ilk 11 de çıktığı son maçıydı. Benim gözümde iş yapar notualsada Denizli nin gözüne girememişti belli ki.  Yerine İbrahim Kaş alındı

Erkan : Görev aldığı maç ya çok azdır ya hiç yoktur, ben izleyemedim, yorumyok

Hakan : Denizli nin önce Rüştü yü tercih etmesine rağmen, her fırsatta kendini ispatladı, özellikle Trabzonspor maçındaki kurtarışları unutulmadı. Fakat sakatlık, kaderinin onu sürüklediği işaret gibiydi.

Korcan Çelikay: Hakan ın kaderiyle ilşikli olan Koray kendisine mecburen kalan şansı Bursa maçında değerlendiremedi, sonraki Türkiye Kupası maçındada yediği hatalı gollerle, çok az gelebilen bu fırsatı büyük ihtimalle tepmiş oldu.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir