Beşiktaş JK 2013 – 2014 ideal kadro dizilişi 4 – 2 – 3 – 1

Beşiktaşın sezona Biliç ile başlamasıyla birlikte gözler Trabzonspor ve Tromso maçında saha içi tercihlerindeydi. Futbolu bilen her Beşiktaşlının gözüne Trabzonspor maçına çıktığı kadrodan ürkek bir kadro ile Tromso deplasmanına çıkmış olması gözlerden kaçmamıştır muhakkak. Biliç in süpriz istememesi, deplasmanda, soğuk havada ayakta kalabilcek, suni çim süprizi ve rakibin fizik-kondüsyon açısından diri olmasından çekinceleri artmış olacakki kreativ oyuncu sayısı Fernandes ile sınırlı kalmak zorunda kaldı. Biliç henüz takımı tanımıyor, geçen yıldan bilinen defansif problemleride tekrar yaşamak istemiyor. Umalımki bundan sonraki maçlarda daha cesur bir kadro sürsün.

 

Peki madem Türkiyeyi tanıyoruz, teknik direktör olmasakta, oyuncuların kapasitesini bilen iyi gözlemciler isek bizce nasıl olmalı ideal 11. Kendi Çapımda saha dizlişini görsele dökerek, her seferinde anlatmaktansa, bir fotoğrafla kolaylaştırmaya çalıştım. Buyrun benim İdeal beşiktaş 11 im.

Notlarımı Buraya da düşeyim

Genel kanaatim hala eksiklerimizin olduğu yönünde,transfer belki bitti ama seneye devame decek gibi.

Toraman ın takımda yeri yok, Escude yedek olur en fazla, Pektemek, Veli ve Almeida satılmalı. Olcaya alternatifler bulunup şımarmasına müsaade edilmemeli. Sağ bekte Serdar yeterli olmayabilir, yedeği kim oalcak, Mehmet Akgün mü ? Mehmetin takımla ilişiği çoktan kesilmeliydi, kadroda yer tutması hata. Forvete bitirici, bilinen, tecrübeli bir yıldız şart. Bu Geskas bile olabilirdi ama o trende kaçtı. Maalesef yönetim eksikler konusunda öncelikleri karıştırdı, transfere sol bek ve forvetten başlaması gerekirdi. Ömer şişmanoğlu ve Dentinho o bölgede Pivot forvet sıkıntısını çözemez ve tüm szeon boyunca Almeida nın nazı çekilmez, Eneramo  dan ümitliyim fakat sakatlığı nüksederse, ayrıca büyük takım tecrübesi yok.

Beşiktaş 2013 - 2014 İdeal Saha dizilişi

Sohbete katılın

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir