Bobo Gitmeli mi ? Kalmalı mı ?

Bobo nun Beşiktaş’ a son maçlarda verdiği katkı yadsınamaz bir şekilde ortada ve Mustafa Denizli’ nin de onayı ile Yunanistan kulüplerinden Olympiakos veya Panathinaikos a satılması gündemde. Neden Gönderiliyor olabilir ?

Geçtiğimiz sezonun özellikle ikinci yarısında Denizli ‘nin oyun tarzına bakarak Bobo ya yer olmadığı görüldü. Aslında pek ala Bobo her oyun tarzının ihtiyacı pivot forvet diye tabir ettiğimiz, son vuruşları usta, oyunu okuma ve hava toplarında hakimiyeti ile dikkat çekiyor. Fakat neden bir sisteme Bobo uymasın ki ?

Beşiktaş ın elinde Holosko gibi çevik, süratli bir sprinter forvet tipi varken, diğeri pek ala Bobo olabilirdi. Son maçlarda bunu bariz bir şekilde ispatlamıştır. Bobo nun önceki yıllardaki istikrarsızlığını gençliğine ve geçirdiği sakatlıklara bağlayabiliriz. Ama bu sene için Denizli nin kişisel tercihine bağlamak gerekir. Çünkü Nobre nin ileride top tutması onun için daha büyük bir artı gibi görünüyor. Nobre ye yapılan dolgun sözleşmede bunun işareti gibi. Peki Bobo gitmeli mi ?

Bobo yu şampiyonluğu kazanmada pay sahibi birinci konumda görünen Mustafa Denizli nin tercih etmemesi birinci etken olarak görünüyor. Çünkü daha önce daha cazip tekliflere hayır denilebilmişti. Sonuçta Bobo nun kumaşı ortada, herkesçe görülüyor kalitesi. Bobo Beşiktaş ta kalırsa gerek Şampiyonlar Ligi nde, gerekse Türkiye Ligi nde iş yapar, Bize kalırsa bu genç cevhere Beşiktaş ın sahip çıkması ve her ne pahasına olursa olsun, takımda tutmak için gayret sarfetmeli Beşiktaş. Çünkü birkaç sezon sonra onu neden bu kadar ucuza satmışız diye ah ederken çok geç olabilir. Son söz; ”Ceremesini Beşiktaş çekti, kaymağını neden başkaları yesin”. Bir başka anlizde görüşmek üzere, mutlu kalın Emrah Gümüşsoy

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir