Bursaspor 3 – 1 Fenerbahçe Futbolun Adaleti Yok

İlk maçtaki skor dezavantajı ile çok fazla risk alarak başlayan Bursaspor maçın başında baskılı oynadığı halde iki tane çok net pozisyon verdi.  Sağ kanattan Volkan Şen ve Ali Tandoğan ile etkili bindirmeler yapan Bursaspor, ilk golünü Volkan ın pasında Iglesias ın kafa vuruşu ile 17. dakikada 1-0 öne geçti.

Zapotocny nin defansta yaptığı bir hatada topu kapan Gökhan a yardım için gelen Fenerbahçe li futbolcualrın geride bıraktığı boşluğa Volkan hızlı bir bindirme ile girdi ve Bilica nın müdahelesi sonucu takımına penaltı kazandırdı. Penaltıyı kaleci Ivankov gole çevirdi ve 32. dakikada Bursaspor durumu 2-0 a getirdi.

Fenerbahçe de Daum un olası elenme durumunda ne diyeceğini merak ediyorum, çünkü evindeki maçlarda bile tek forvetli oynayan Fenerbahçe bugün böyle bir maçta neden çift forvet oynar anlamak mümkün değil.

Ayrıca 3 sarı kart atlandı

Bilica, Santos ve  Ozana verilmesi gereken sarı kartlar atlanırken, diğer kart gören oyuncuların gördüğü kartların nerdeyse tamamı itirazdandı.

_________________________________________________________

II. Yarı

FUTBOLUN ADALETİ YOK

Sadece kısa notlarla maçın ikinci yarısı

  • Volkan Şen hem ofansta hem defansta mükemmel bir performans sergiledi
  • Ivankov ikisi ilk, ikisi ikinci yarıda yaptığı kritik kurtarışlarla ve iki defa kullanmak zorunda kaldığı penaltıları gole çevirerek görevini layıkıyla yerine getirdi, yediği golde ise kontrpiye de kalması, bir kalecinin başına gelebilecek en talihsiz andı hemde maçın son saniyesinde
  • Fenerbahçe, Luganosuz Emre siz ve Christiansız oyun kuramıyor, bu kadar düşük kaliteli bir 11 in Bursaspor karşısındaki sinik, hatta ezik futbololuda kaçınılmazdı, Daum son dakikalarda uyanıp Emre ve Alexi alsa da başarılı olamadı, Deniz ve Selçuk gibi futbolcular Fenerbahçe de forma giydikçe gelenek bozulmayacak ve Fenerbahçe kollektif futbol oynamadan, kazandığı zamanda tıpkı bugün attığı gibi gollerle kazanabilecektir
  • Futbolun adaleti demiştim ikinci yarı başlığında maçın 90 dakikası Bursaspor baskısı ve verdiği yanlızca 4 pozisyon buda tamamen risk aldığı için Fenerbahçe nin derinlemesine attığı şişirme kazanılmış organize olmayan pozisyonlardı, yine de gol le sonuçlanabilecek netlikte idi pozisyonlar. Bütün bunlar Bursaspor un emeğine attığı 3 gole kontrpiye bir vuruşla yediği gol ile son saniyede elenmesine sebep olacak seviyede değildi. Fenerbahçe bu maçı da turuda haketmedi

Bursaspor da, orta sahanın savunma yönünde oynayan İbrahim in başarılı futbolunu alkışlıyor ve onu maçın adamı ilan ediyorum. Bekir, Volkan, Ivankov ve Ali Tandoğan ıda alkışlıyorum.

Bütün bunlara Cüneyt Çakır ın kötü performanslarına bir yenisini eklemeside tuz biber oldu, Bilica ya, Santos a ve Ozan a göstermesi gereken kartları gösterse idi Fenerbahçe 55. dakikada 9 kişiyle devam etmek zorunda kalırdı. Dos santos un iki kere oyundan atılması gerekirdi, küçük pozisyonları büyütüp faul verdi, büyük pozisyonları yakalayamadı, alakası olmayabilir ama ben hiç bir maçta hekeme bu kadar top çarptığına şahit olmadım. Bu da bence hakemin pozisyonları süzme becerisinin düşüklüğüne işarettir.

Futbol analizi ağırlıklı yazacağım bir maçı, futbolun adaletsizliğinden ötürü bu şekilde özetlemeyi tercih ettim. Yazık oldu. Hemde çok yazık

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir