Domenec Kaşındı, Meksika Kaşıdı

Domenec ilk maçtaki korkak dizilimine bugünde Ribery yi kanattan, göbeğe çekerek kariyerine büyük bir aptallık daha  eklemiş oldu. Henry kenarda otururken Gignac kimdir necidir ? Ribery gibi turnuvanın en hızlı adamlarından biri elinde ama değerlendiremiyorsun. Anelka da sayende ilerde yanlızları oynadı, aptal adam.

Defansındaki ağırlıkları, Diaby nin gayretleri ile kapatabilen Fransızlar, çevik Meksikalılar karşısında defansif stille HİÇ BİR ŞEY oynayamadılar onlar için büyük bir skandal olsa gerek, tabi bizim gibi futbolseverler için şaşkınlık, ayrıca futbola ve bazı fransız futbolculara da  bir haksızlıktı .

Sol kanattan Tecrübeli kanat bek Salcido, sayamadım defalarca bindirme yaptı, hepsinde de rahat geçti, yada tehlikeli oldu, maçın başlarında top Fransa nın ayağında gibi göründüyse de bu eveleyip gevelemekten öte değildi, Malouda nın isabetsiz şutlarıyla yada yapılan faullerle ataklar olgunlaşamadan ve tehlike bölgesine giremeden son buldu. En fazla birkaç etkisiz şut izletebildiler.

Özellikle 43 ve 45. dakikalar arasında seyrine doyum olmaz bir press izletti bize Geovanni Dos Santos, çevik bedeniyle dev gibi rakiplerinin ayağından iki kere söktü aldı topu, hızlı takım oyununu iyi oynadıklarından dolayı Meksika izleyenlere zevk verdi, teşekkürler Meksika. Yıllardır Borgettili Meksikalılara nedendir bilmem sempati duyup kazanmalarını isterdim, nihayet yine sempati duyduğum Dos Santos lu Meksika ya nasip oluyor.

Domenec in yüzündeki ifade, aptallığının, inatçılığıyla çarpılıp IQ suna bölünmesinin iz düşümü idi. Maçın özeti Onun yüz ifadesinden izlenebilirdi, izledikte nihayetinde. Meksika bu kadar rahat kazandıysa en büyük pay tabiiki Domenec in. Neden kızdığımı bilmiyorum Fransız değilim sonuçta,  ama futbola hakaret etti bu adam, sanırım ondan.

Kore-Arjantin, Yunanistan-Nijerya ve önceki günün maçları hakkında yazamadım, kimini izleyemedim kimine fırsat bulup yazamadım, yarın umarım yazabilirim

Bakalım ilerleyen maçlar bize neler getirecek,  ikinci turda güzel maçlar çıkmaya başladı, devamı gelmesi dileğiyle Bua rada Meksika 2-0 kazandı maçı, genel bir özet yaptım,detaylara girmedim pek, sanırım bundan sonraki analizlerimde uzun değil böyle özet oalcak, istatistisklere bakıyorum, uzun yazılar rağbet görmüyor, yazık oluyor en iyisi böyle kısa kısa sık haberleşmek 🙂

Sohbete katılın

1 yorum

  1. Geri bildirim: oyyla.com
Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir