FACEBOOK HESABINIZIN GÜVENLİĞİ İLE İLGİLİ YAPABİLECEĞİMİZ, KÜÇÜK BİR AYARLA İÇİNİZİN BİR NEBZE RAHATLAYACAĞINI ve GÜVENLİK PARANOYASI OLANLARA İLAÇ TESİRİ ETMESİNİ TEMENNİ EDEREK YAZIYORUM.

Facebook u yeniden tarif etmenin bir gereği yok, artık bir gazete gibi, tv kanalı gibi haberleşme araçlarıdan bir tanesi oldu, henüz bizler cıvık videolarla vakit öldürüp faydalı kullanamasakta, faydalı kullanmayı öğreniyoruz yavaşça. Şimdi hızlıca iki resim desteğiyle ekstra nasıl bir güvenlik sağlayabiliriz buna bakalım. Çok kısa ve kolay

1. adım sağ üst köşeden Hesap Ayarları sekmesine tıklıyoruz

2. adım açılan sayfada Hesap Güvenliği sekmesinin hizasındaki değiştir e tıklıyoruz.

3.adım Giriş Bildirimleri kısmında Kapat, şeklinde duran bildirimleri konumuna getirip, Hesabımıza giriş yapıldığında mail veya sms ile uyarılmamızı sağlayan sistemi aktif hale getirip, Facebook Hesabım hacklenir mi acaba ? korkusundan emin oluyoruz. Evet olası bir hacki durduramaz belki çünükü yapı itibariyle kalkan değil, alarm diyebiliriz. Ve Lakin anında öğrenebilir ve hızlıca önlem alabiliriz.

Sohbete katılın

2 yorum

  1. Facebook bildiğimiz gibi geliştirmeleri aralıksız devam ettirip, kafasına estikçe arayüzde ve profil sayfalarında değişiklik yapıyor. Bu yazıyı hazırladıktan sonra yine epey değişiklik oldu. Şu anda zaman tüneli denilen ekstra bi profil şeklide çıktı, benimkide öyle ve bende soldaki menüde ”Genel” menüsünün altında ”Güvenlik” var oraya tıkladığınızda görebiliyosunuz. Yukarıdan aşağı ikinci Sekmede Giriş Bildirimleri orada. Umarım yardım olur, olmuştur.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir