Fenerbahçe'nin transfer politikası üzerine

Fenerbahçe nin transfer politikası her yıl olduğu gibi bu yılda konuşulmaya devam ediyor.

Geçmiş yıllarda Tarık, Kemal Aslan, Erhan Albayrak transferlerinde olduğu gibi, Fenerbahçe genç yetenek yoketme namından kurtulamıyor, her yıl bir yenisini eklemeyide ihmal etmiyor. Bu yılda, devre arasında uzun araştırmalar sonucu karar verildiği söylenen Gökhan Emreciksin, Mehmet Topuz transferinde eşantiyon mahiyetinde Kayserispor kulübüne hediye edildi.
Söylemler Tezata Düşmüyor mu ? Gökhan Emreciksin ile Abdülkadir Kayalı transferleri yapıldığında yönetici Ali Koç demişti ki; Uzun süre Fenerbahçe’ye hizmet edecek futbolcuları kulübe kazandırdıklarını vurgulayan Asbaşkan Ali Koç , “Bunun için çok mutluyum” dedi. UEFA ’da gelecek vadeden isimler arasında gösterilen Abdülkadir ve Gökhan’ı kadroya kattıklarını ifade eden Koç, “Bize uzun yıllar katkıda bulunacaklarına inanıyorum. Hatta jubilelerini bile Fenerbahçe’de yapmalarını temenni ediyoruz. Camiamıza hayırlı olsun” dileğinde bulundu.

Bunun anlamı nedir ? Mehmet Topuz alınırken bu futbolcunun hediye edilmesi yukarıdaki henüz 5 aylık bir söylemle tamamen tezata düşmüyor mu ?.

Fenerbahçe nin parasımı yoktu da Gökhan ı teklif etti. Bence hayır. Ne değiştide Gökhan artık Fenerbahçede jübilesini yapabilecek futbolcu değil ? Aragones kaç maç forma şansı verdi ki, Gökhan, Fenerbahçe ‘ ye bir şeyler verebilsin. Üstelik devre arasında, İstanbul a yeni bir hayata, yeni bir takıma henüz gelmiş ve kendisinden hemen değil uzun vadede başarı beklenirken, bu ayrılık çok ilginç.

Fenerbahçe taraftarı bir çırpıda gönderilen Zico yu unutmadı, yine benzer şekilde Aurelio u da. Aziz Yıldırım ın egosu Fenerbahçe ‘yi bir futbolcu öğütücü makinasına çevirmiştir adeta. Bu nasıl bir hırstır ki, ihtiyaç olmadığı halde, oynatılmayacağı halde, rakipleri alamasın diye futbolcu alınmaktadır. Bol bol Türk Futbolu nun gelişmesinden bahsedip, kendisinede; söylemlerinden anlaşıldığı üzere, bu konuda başı çeken bir rol biçmiş Aziz yıldırım ın, bu tavrı Türk Futbolu nu geliştiren bir hareket tarzı değildir. Aksine zarar veriyor. Oynatmaycaksınız futbolcuyu bırakın kulübünde gelişsin, diğer 3 büyüklerden biri olmazsa, bu futbolcular Bursaspor , G.Antepspor gibi takımlara transfer olup daha fazla kendini gösterebilir oda olmadı kulünde kalır ve gelişimini daha iyi tamamlayabilir .

Aziz Yıldırım ın Türk Futbolunun gelişmesi için çaba sarfettiğine inanmıyorum. Aziz Yıldırım eylemlerinden bariz anlaşıldığı gibi; kulübe kazandırdığı tesisler, diğer branşlardaki şampiyonluklar gibi başarıları taraftarı tatmin etmiyor. Taraftarın en çok önemsediği kesinlikle Futbol Takımı başarısıdır ve bunu başaramadığı için, hırsını bu şekilde dışa vurmaktadır. Taraftar; tesisle, kulübe gelen para ile, futbolcuya harcanan paranın çokluğu ile diğer branşlardaki başarılar ile, ilgilenmiyor Syn. Yıldırım. Tabiikide bunlar güzel gelişmeler. Fakat hepsini toplasanız Futbol taraftarının başarı açlığını gideremeyecektir, bunu siz daha iyi biliyorsunuz.

Türk Futbolunun geleceği için size bir çağrı: Lütfen oynatmyacağınız futbolcuyu transfer edip, yazık etmeyin. Dilerim Özer Hurmacı da aynı sonu yaşamaz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir