Real Madrid Fenerbahçeli Dos Santos’ la anlaştı

Real Madrid, Fenerbahçeli Andre dos Santos için menajeriyle anlaştı, sarı-lacivertlilerle bonservis sorunu konusunda görüşmesini istedi. Brezilyalı oyuncunun Menajeri Roberto Queiroz de Andrad da, İspanyol kulübünün teklifini Fenerbahçe`ye iletmek üzere İstanbul`a gitti.

Real Madrid Sportif Direktörü Jorge Valdano, Şilili teknik direktör Manuel Pellegrini`nin isteği üzerine Fenerbahçeli oyuncuda karar kıldı. Santos ya da Benfica`dan David Luiz`i düşünen İspanyollar, Portekiz ekibinin bonservis bedeli olarak 50 milyon euro istemesi karşısında hemen Fenerbahçeli oyuncuya yöneldi. Andre dos Santos`un Şampiyonlar Ligi`nde oynayabilecek olması da, bu futbolcunun seçilmesindeki diğer faktör oldu.

`Santos gün sayıyor`

Andre Santos`u sezon başında Corinthians`tan 3 milyon euroya transfer eden Fenerbahçe, oyuncuyla yıllık 1 milyon 200 bin euroya anlaşma sağlamıştı. Real Madrid`in oyuncuyla 2.5 milyon euroya anlaştığı vurgulanırken, Fenerbahçe ‘ye 12 milyon euro önerisinde bulunduğu, bu rakamı 15 milyon euroya kadar çıkarabileceği ifade edildi.

Santos`un sol bekte oynamasının yanısıra ileriye dönük oynaması da Real Madrid`in bu oyuncuyu tercih etmesindeki diğer faktördü. Fenerbahçe li oyuncunun, aleyhine çıkan haberlerden sonra Türkiye `den ayrılmak istediği, bunu da sarı-lacivertli kulübe ilettiği öğrenildi.

Kaynak: Tüm Gazeteler

Santos`un, Brezilya`daki yakınlarına, Madrid`e gitmek için gün saydığı iddia edildi. Santos`un Türkiye`yi kafasından sildiği, anlaşmayla birlikte Brezilya`dan direkt olarak İspanya`ya gideceği vurgulandı.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir