Fransa 0 – Uruguay 0

Maç öncesi Uruguay da Forlan dan, Fransa da Ribery den gol, asist vb. güzel hareketler dizisi bekliyorduk  maçın başında Fransa 4-5-1 dizilimine rağmen baskıyı kursada içeriye dikine kesilen ortalar sonuç getirmedi.


Evra nın ilk 15 dakikadaki hızı gördüğü sarı kart ile kesildi, taa ki ikinci yarının son 20 dakikasına kadar fazla bindirme yapamadı, yinede takımın lideriydi o mükemmel bir profesyonel. Fransa da iyi olanlara Diaby de ekleyebilriz, Sagna da çok çalıştı fakat ortaları etkisiz ve yetersizdi, Toulalan ı çok beğendim, ağır ama çok profesyonel.

Fransa bu maça pek ala 4-4-2 çıkabilirdi, Sol da Malouda sağda Ribery forvette Anelka ve Henry birlikte oynayıp 2-0-, 3-0 gibi net skorlar çıkarabilirdi, varyasyonlar çoğaltılabilir kısacası  Domenec, kendinden zayıf rakibi Uruguay a karşı fazla temkinli oynattı.

Uruguay ın ilginç defans dizilişi dikkatimi çekti defans yaparken 4 hücumda 3 savunma yaptılar, solda Perreira adlı oyuncuları kanatlardan bindirme yapamasada orta saha bölgesinde Forlan ı besledi. Forlan a ise ayrı bi başlık açılır, tek başına gidip oyun kuruyor, hem de kendi yarı sahasından, sonra kanatlara top dağıtıp içeri dalıyor, yeri geldi defansif orta saha oldu, yeri geldi oyun kurucu, kanatta oldu forvette, kısacası Forlan ın başına bir iş gelirse Uruguay Milli takımının zayıflığı gün gibi ortaya çıkar kanaatindeyim, Ajax da başarılı olan Suarez den beklentileri olanlar şaşırmamalıydı, çünkü karşısında Hollandalılar değil, Fransızlar vardı hemde en tecrübelisinden.

Grup yol alamadı, herkes bir puanda bugünkü futbola bakıp gruptan çıkanlar hakkındaki tahminlerimi tazelersem, fikrimde bir değişim olmadığını yinelemek isterim, Meksika her ne kadar en zayıf rakibini elinden kaçırıp berebere kalsada, Uruguay ı yenip üst tura çıkacaktır, beklentim ve tahminlerim bu yönde. İlk günün kısır ve korkak futbolla geçtiğini belirtelim.

Yarın ki Arjantin – Nijerya maçını iple çekiyorum atak, hız, hücum, çalım heyecan futbolun güzel yüzünü yarın görüp konuşabilmek dileğiyle…

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir