Galatasaray 3 – Antalyaspor 2 Harika bir Futbol Şovu İzledik

Maçın devre arasında biraz bahsetmiştim, hareketli ve Galatasaray ın baskın oynadığı maçta; Caner Erkin in çıkışları adam eksiltmeleri ve derin ortaları göz doldurdu, ilk yarıda orta alanda Caner ile başlayan ataklar Elano ile Arda ve Dos Santos un bulunduğu forvet mevkiine aktarıldı fakat son vuruşlarda ilk yarıda başarı yoktu. Karambolde %100 bir gol pozisyonunda Mustafa Sarp ın topu Ömer in bacağına nişanlaması affedilir türden değildi, Mustafa Sarp daha sonra karşılaştığı 2 si çok net 4 pozsiyonuda acemice harcadı.

Arda ilk yarıda kalabalık Antalya savunmasında sıkıştı kaldı etkinlik gösteremedi, ikinci yarı biraz sağa biraz geriye kaydığı anlarda çok etkili ataklar bindirdi Galatasaray, özellikle 70 inci dakikalarda sağ kanatta 2 kişi arasında yaptığı mükemmel top saklama ve ardından bilek hareketleri Türkiye liglerinde görülmeyen şeyleri, Teşekkürler Arda, adına yakışır hareketlerdi, sürekliliğini bekleriz.

Bu arada forvetlerden bahsederken maçın esas yıldızı Necati yi unutmayalım aslında Necati mi Caner mi kararsızım ikiside takımının en iyi isimleri idi. Biri maçı getirdi, diğeri turu.  Necati birinci golde takipçiliğini, ikinci golde ise birebirde arkasından gelip yetişen Mustafa Sarp ı görünce kaçırdı denilen pozisyonu tecrübesi ve klasına yakışır şekilde bir vücut perdesiyle Mustafa yı boşa çıkarıp gole çevirdi. Kendisini alkışlıyorum. Bravo Necati.

Galatasaray ın gol için yüklendiği daikalarda orta sahada Ertuğrul ve Sedat ın yıldırıcı presleri ve top Antalyasporda iken Veysel ve Necati ikilisinin ustaca ayağında top tutmaları ve ayağa pas yapmaları profesyonellik örneği idi. Tam bunu demişken Veysel in press le topu kazandığı bir pozisyonda Mehmet Topal yerde kaldıktan sonra topu taca atan bir Antalyasporlu futbolcuya Erhan ın neden böyle yaptın tepkisine seyircinin karşılığı ağır olsa da, Erhan ın bu davranışı fairplay adına üzücü idi.

Galatasaray ın maç yaptığı rakipler eğer hücum oynarlar ise GS ın işi çok zor defansa Luca Neil ile çok iyi bir takviye yapılmışsa da taşlar yerine oturamış henüz, çünkü bana göre Savunma bloğunda ondan başka GS çapında bir oyuncu yok, Emre Güngör, Gökhan Zan, Servet Çetin de bunlara dahildir, gerek mental gerek oyun kalitesi bakımından en az iki adama daha ihtiyaç duyan Galatasaray savunmasını zor günler beklemeye devam ediyor, bu takım gol atamassa çok maç kaybeder.

İlk yarıdaki penaltı golündeki pozisyon bana göre penaltı değildi, Elano Alexin bir çok kez yaptığı rakibin ayağına ayağını takmak suretiyle yaptırdığı penaltı taktiğini kullandı ve hakemi kandırdı. Bu penaltıyı gole çevirerek takımını 1-0 öne geçirdi.

Ardından hemen iki dakika sonra orta saha yayında  ikili sıkıştırma arasında Sedat ısrarla sert bir vuruşla kaleye şut attı  ardından Mehemt Topala çarpan top korner oldu. Kazanılan korner de Antalyalı bir futbolcunun kafa vuruşu iç diğe çarpıp diğer direğin dibine giderken Necati en köşede tamamladı ve 1-1 oldu.

İlk yarı böyle kapanırken ikinci yarı GS çok baskılı başladı Arda nın soldan bindirmesinde Emre Çolak tamamladı ve 2-1 Necati nin yukarda bahsettiğim pozisyonda attığı gol ile 2-2 oldu.

Son dakikalarda Caner Erkin in soldan bindirip sağ ayağıyla sert ve düzgün vuruşu köşeden ağlarla buluştu 3-2 oldu fakat GS ya yetmedi bu skor. Antalyaspor, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde Trabzonspor un rakibi olmaya hak kazandı.

Aklımda kalan bir pozisyonda defans bölgesinde Lucas Neil ın sıkıştığı bir anda önce iki kişiye Hagi klasında futbolculardan beklenebilcek bir bilek hareketiyle sıyrılıp ardından bir üçüncü kişiyede çalım atması seyir zevki yüksek görüntülerdi, maçı Okay Karacan ın anlatması bu mükemmel maça ayrıca bir renk kattı. Ömer Üründül Ona yeterince eşlik edemese bile.

İyi oynayanlar; Necati, Veysel, Ertuğrul,Caner, Arda, Emre Çolak, Lucas Neil

Kötü Oynayanlar; Keita, Mustafa Sarp, Mehmet Topal, Emre Güngör, Aykut,

Notlar: Formsuzluğundan kanatta kötü oynayan Keita yı orta ya çekerek bir nebze yaralanmayı bilen Rijjkard ın güzel hareketine alkış

Birde Antalyasporlu futbolcuların Balili yi maç içinde bariz dışlamaları gözden kaçmadı, Balili yanlıazca 10 dakika oyunda kalsada pas alamadan maçı bitirdi. özellikle %100 lük bir gol pozisyonunda takım arkadaşının onu gördüğü halde pas vermemesi dikkat çekti.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir