Gana Gol Atmayı Bilse… – Gana 1- Sırbistan 0

Gana gol atmayı bilse fark olurdu diye tamamlayım başlığımı. Maç öncesi tahminlerimde Sırbistan bu turnuvada kadro kalitesiyle büyük bir sürpriz yapacağını düşünüyordum ama Sırp takımı Güçlü ve Hızlı Gana Takımı karşısında sönük kaldı.

Gana ard arda organize geliştirdiği ataklarla Sırbistan defansına çok zor anlar yaşatsada, Afrika takımlarının son vuruşlardaki beceriksizliği Gana takımındada boy gösterdi ve sonuca gidemediler.

Sol kanattan genç Ayew ile bindirmeler yapan Gana nın orta sahanın göbeğinde defansif görev yapan Annan da pas trafiğindeki çevikliğiyle göze çarptı fakat tutarlı ve devamlı değildi bu trafik, özellikle ikinci yarıda tehlikeli bölgeye atılan toplarda isabet oranı düşüktü, rakip savunmanın az adamla yakalandığı anlarda çok hızlı toplar atılarak, birçok tehlikeli pozisyon başlarken bitti.

Sırbistan uzun toplarla çıkmayı denedi ve bunda başarılı olamadı, orta sahada Stankovic ve Kanatta Krasic tam bir hayal kırıklığı yaşattı, Sırbistanın duran toplar dışında, dişe dokunur iki atağından birisi Jovanovicin deparıyla, sol kanattan geldi, ikincisi ise son anlarda Sırplar 10 kişi kaldıktan sonra geldi ve Krasic net bir pozisyonu harcadı.

Gana forveti Gyan Sırbistan kalesinin sol direğinin; hem sol, hem sağ tarafını bir kafa bir de plaseyle gördü ama golü penaltıyla bulabildi. Afrika takımlarındaki onca organize atağın sonunda, gol bölgesindeki bencillik ve beceriksizlik, itici ve nahoş bir görüntü, bir gün bu mentallerinin düzelmesi temennisiyle Gana ya başarılar.

Sırbistan bu futbol ile belki Avustralya dan puan veya puanlar alabilir, Gana nın ise Avustralya dan alacağı 1 puan çıkmasına yeter.

Maçın 41. dakikasında Ömer Üründül ün bir yorumu beni kopardı ve maçı neresiyle izlediğini düşünmeem sebep oldu, aceba ağır çekimleri izleyebiliyormuydu, muhtemelen izliyordur, maç anlatıyorlar sonuçta. Gana lı Futbolcu ceza sahasında aut çizgisine 2,3 metre kala Sırp defans geldi önce dirsek vurdu durduramadı, Ganalının önüne kendini attı ve Gana yı düşürdü bu penaltıyı hakem Sırplar lehine faul olarak hatalı değerlendirdi ve Ömer Üründül kesinlikle faul diyerek beni kopardı. Bu zaman akadar çok eleştiler duyardım çevremden ama artık yaşlandığını ve bırakması gerektiğini düşünüyorum, bir notumda TRT spikerlerine bu kadar soğuk maç anlatılır mı yahu ? Kendinize Okay Karacan ı Örnek  alın. Gerçekten kulaklarım onun sesini arıyor, bu turnuvayı onun sesinden izlemeyi çok isterdim

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir