Google Çeviri ye (translation) giremeyenler Çözüm bulundu !!

Bilindiği üzere son 4-5 gündür internette genel bir yavaşlama algılandı tüm Türk kullanıcılar tarafından internette bariz bir yavaşlama hissedildi. Sebebi ise bir kaç gün içinde Telekom da yapılan bir çalışmaya bağlı olduğu ve çalışma kapsamında Google ın Analytic, translation, maps başta olmak üzere yaygın kullanılan bazı hizmetlerine erişim sağlayan ip lerin engellenmesiydi.

Olayın uluslararası boyutu hakkında aklıma bir kaç komplo teorisi gelsede tam olarak neolduğu hakkında bir fikrim yok ve bekleyip görmeyi yeğliyorum sonuç oalrak bir şey değişmeyecek elimizden bir şey gelmiyor,  herşeye rağmen debelenip kendimizce çareler bulsakta böyle olmamasını, yasakların, internetin mantığına ters olduğunu vurgulamak istiyorum.

Gelelim Çözüme

Bilgisayarınızın Run (Çalıştır) komutuna CMD yazdığınızda karşınıza gelen ekrana, (Tırnak işaretleri olmadan) “Ping google.com” yazın ve “Enter”a basın.

Google hizmetlerinde sorun yaşayan kullanıcılar, ekrana gelen IPadreslerini (Örn: 74.125.43.103 veya 209.85.227.99), Windows’un içindeki C:\WINDOWS\system32\drivers\etc hosts dosyasına eklenmeli.

Önemli Not:

Çözüm Bilgi Hanesi İnternet/ Teknoloji Kategorisinden alıntıdır. Bu çözüm hakkında bilgihastanesi.com haricinde şahıs yada siteler hak iddia edemez.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir