İkinci Gün ve 3 Maça Kısaca Değinelim12 Haziran 2010

Daha ikinci günden anladım ki her maçı takip etmek imkansız gibi bir şey, bundan sonra birazda seçici olup izlemeye değer, kalitesi yüksek olacağını tahmin ettiğimiz maçları izlemeyi tercih etmek zorundayım.

Güney Kore  2 – Yunanistan 0; maçının ikinci yarısını izleyebildim gözüme çarpanlar, KoreTakımı nın futbolu çok iyi kollektif , çevik ve organize oynayabilirken kontrolü sürekli elinde tuttuğu idi, rakiplerinin hatalarını çok iyi değerlendirip iki golle Yunanistanı devirmeyi bildiler. Yunanistan ağır ve yaşlı kadrosu ve defansif fubol anlayışı ile turnuvaya ilk maçtan havlu attığını gösterdi.

Arjantin 1- Nijerya 0 ; bu maçta maç öncesi beklentiler futbol kalitesinin ilk günde verdiği kısır sunumun üzerine çıkması yönünde idi, fakat Arjantin beklentinin çok altında pas trafiği ve organizasyon yapabildi, Messi nin gayretleriyle buldukları 4 pozisyon dışında çok etkili heyecan veren bir futbol sergilemediler, Maradona nın takım kurgusu ve kadro seçimi tartışılır olmasına rağmen, ısrarla 79. dakikaya kadar oyuncu değişikliği yapmadı, favoriler arasında gösterilen Arjantin, ağır ve aksayan defansı ile büyük maç kaldırabilecek gibi görünmedi. Nijerya ise ilk yarıda defans ta Messi yi durdurmakta çok zorlandı, hatta durduramadı, hücumda etkinlik gösteremeyen Nijerya eğer organize ataklar yapabilse golü bulmaları içten bile değildi. İkinci yarı sağ kanada alınan Uche nin getirdği ahreket maçın başında olsaydı Arjantin ilk maçta şaşkınlığa uğratılabilirdi. Nijeryalı Uche teknik becerisi ve çevikliği ile göz doldurup kalan maçlarda dikkatle izlemeye değer bir oyuncu görüntüsü verdi.

İngiltere 1 – Amerika Birleşik Devletleri 1 ; İngiltere takımının yaşlanmış kanat oyuncuları işlemedi, Rooney yine ağır Heskey in yanında uyumsuz ve etkisiz kaldı. Sonuç olarak sağlam ve mücadeleci Amerikan savunması karşısında İngiliz takımı Gerard le maçın başında bulduğu gol dışında başka gol bulamadı, zaman zaman kontra zaman zaman oyunu İngilterenin sahasına yıkıp oynayan Amerikalılar ise tempoyu düşürmeden mücadele edebildiler ve Dempsey in bir şutunda kaleci Green in büyük hatasıyla golü bulup zorlu İngiltere maçından bir puan çıkarmayı başardılar.

Arjantin

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir