Kelliğin Bitkisel Çözümü

Kuru özüm ve sarısabır, su ile pişirilerek (Evvelâ saçlar traş edilir) merhem yapılır ve başa sürülür.

Bu ilâç altı saat başta kalacak. Üç defa tekrar edilecektir.

 

Kaynak: Şifalı Bitkiler Emraz

Hacı Arif Pamuk – Pamuk Yayınları

 

Yukarıdaki terkibi deneyen varmı bilmiyorum ama benim denediğim kısmen başarılı olan bir yöntemi eklemek istedim. Benim saçımın ön kısmının tam ortasında iki parmak genişliğinde lokal bir dökülme sözkonusu idi, ayrıca, saçın üst kısmı komple aşırı seyrelmiş, saç diplerim;  kel olunca nasıl görüneceğime dair fikir verecek kadar görünüyordu.

Öncelikle yaptığım işlemin bir kısmı mikrop kapamaya müsait olan, tamamen duyumlardan esinlenerek denenmiştir. İlaç yadaçözüm değildir, benimkisi yanlızca deneyimdir, herkeste farklı tesir gösterebilir. Sorumluluk yapan kişinindir.

 

Sarımsak ve Zeytinyağ

 

Saç Bakımı ve Güçlenmesi için

Yarım çay bardağı halis zeytin yağı içine 3 diş sarımsağı doğrayarak atıyoruz. 24 saat bekledikten sonra kullanıma hazır hale gelen zeytin yağa pamuk bandırarak saç diplerimize yediriyoruz, yeterince sürdükten sorna, sonra parmak uçları ile masaj yapıp iyice yediririyoruz. 2 saat kadar bekleyip banyo yapabilir veya kafanıza bir bone geçirip sabaha kadar yatabilir, sabah duş alabilirsiniz. 2, 3 günde bir tekrarlamak saçı komle güçlendiriyor, çok güçsüz olan saç telleri 1 hafta içinde kalınlaşıp, dolgunlaşıyor.

Saçınıza masaj yaparken dökülmeler göreceksiniz korkmayın, Sarımsaklı Zeyinyağ, bana sanki zayıf saçları eleyip geriye güçlü köklerle devam etmek isterim mesajı verdi. Haklı olduğunu 10 – 15 gün içinde rahatlıkla göreceksiniz zaten.

 

Saç çıkarmak için

Söylediğim gibi bunu tek denediğim kişi benim, başkasına sözlü tavsiye etsem de, nihayetinde doktor değilim, bu işler için ehliyetim yok,okuduklarım ve duyduklarımdan ibaret kişisel deneyimlerim.
Saçımdaki dökülme ön kısımdaki iki parmak mesafesindeki alana, enjeksiyon iğnesinin ucuyla kanatacak kadar küçük vuruşlar yapıp,  sonra yeni ezdiğim, yada doğradığım sarımsağı kanayan yeri sildikten hemen sonra üzerine basmak ve iyice yedirmek. Bu kadar basit aslında. Bu işlemi ben günlük tekrar etmiştim 2 hafta boyunca. Yanlızca saçın döküldüğü lokal kısma.

Sonuç : 2 hafta sonra Kel olduğumda nasıl görüneceğime dair fikir veren , başın üst kısmındaki komple seyreklik gitti, kesinlikle idare eder seviyelere döndü ve öön kısımdaki açıklık olmasa hiç bir sorun yokmuş gibi görünüyor.

Dökülme olan kısımda çıkan kısa kıllardan başarı oranı kısmen görülebiliyor ve 1 hafta sonra saç traşında kısa bir modelle, daha sağlıklı bir saça sahip olduğumdan %100 eminim, saçın ön kısmı da %35-45 oranında kapandı, devam edip komple kapanması için uğraşıcam ama sanki köklerden bir kısmına ne yapsan nafile gibi duruyor.
Deneyen olur mu bilmiyorum, denerseniz sonucunu burada paylaşın ki, bu dertten muzdarip herkes cesaretlenir, nasiplenir. Yani denerseniz Yorum yapmayı unutmayın Lütfen.

Sağlıcakla kalın. Saçlı günler 🙂

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir