KİRALIK JENERATÖR

Jeneratör Kiralamak için 10 Neden

Jeneratör Satın Almalı veya Kiralamalı mıyım?

Elektrik ihtiyacınız için gereken boyutu ve gücü belirledikten sonra, kiralama veya satın almanın en iyi çözüm olup olmadığını anlamanız gerekir. Bu iki seçeneği tartarken aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

  • İşletmenizin Yedek Güce Ne Sıklıkta İhtiyacı Var: İşletmeniz genelde olduğu gibiyse, bağlı olduğunuz güç şebekesi çoğu zaman çalışmanıza devam edecektir. Tam elektrik kesintileri nadir görülen bir durumdur ve genellikle olağan dışı veya düzensiz durumlardan kaynaklanır. Bu, işletmenizin bir jeneratöre olan gereksiniminin de nadir olduğu, muhtemelen yılda bir veya iki kereden fazla olmadığı anlamına gelir. Bu durumda, bir jeneratörü ihtiyacınız olduğunda kiralamak, bir tane satın almak ve bakımını yapmaktan daha pratik bir karardır. Öte yandan, işiniz yıl boyunca sık sık elektrik kesintileri yaşıyorsa, kendi jeneratörünüzün olması, kesintili güç kaynağınıza rağmen işletmenizi çalışır durumda tutabilmenizi sağlayacaktır.
  • Mevcut Elektrik Şebekesine Ne Kadar Güveniyorsunuz: Pratikte tüm işletmeler, elektrik kesintisine maruz kaldığında durma noktasına gelir ve aksaklıklar olur, ancak kesintinin sonuçları değişir. Örneğin, zamana duyarlı süreçleri olan bir üretim tesisi işletiyorsanız, kendi jeneratörünüzü bir an önce kullanabilmek işiniz için kritik öneme sahip olabilir. Ancak, işletmeniz bir ofis binasında ise ve kaybettiğiniz tek şey çalışma saatleri ise, jeneratörünüzün bulunduğunuz yere teslim edilmesi için birkaç saat bekleyebilirsiniz.
  • Bakım ve Onarım Nasıl Yapılır Öğrenmeye Hazır mısınız: Değilseniz bir jeneratör kiralayarak, sağlanan jeneratörün iyi korunacağından emin olabilirsiniz.
  • İşletmenizin Güce İhtiyacı Olduğu Yer : İşletmenizin birden fazla yeri varsa, bunlardan herhangi birinin bir jeneratöre ihtiyacı olabilir ve bunların hepsinin karşılandığından emin olmak için yeterli değildir. Bir kiralama şirketiniz varsa, ihtiyacınız olduğu kadar farklı konum için jeneratör temin edebilirsiniz. Ancak, konumunuzu da dikkate almak önemlidir. İşletmeniz uzak bir alandaysa, yedek jeneratöre sahip olmak daha iyi bir seçenek olabilir.
  • Şirketinizin Ödeyebileceği Maliyet: Bir yedek jeneratöre yatırım yapmak maliyetli olabilir.

 

Jeneratör Kiralamanın Avantajları

Neden kiralamanız gerektiğini düşündünüz mü? Bir işletme için jeneratör kiralamanın avantajları şunlardır:

1. Daha az bakım ve kesinti

 

Daha Az Bakım ve Kapalı Kalma Süresi

Sahip olduğunuz jeneratörlere birisinin servis vermesi gerekiyor. Kendi teknisyenlerinizi işe alırsanız, bu iş için, ekstra maliyet anlamına gelir. Jeneratör kiralarsanız,  jeneratörlerin CARB sertifikalı ve bakımlı olduğu konusunda içiniz rahat olacaktır.

Teknisyenlerden servis ve destek içeren jeneratör kiralama servisi seçin. Her müşteriye mükemmel kalitede ürünler sunduğumuz için jeneratör kiralamaları sürekli ve rutin olarak yapılmaktadır. İhtiyacınız olan yükü taşımak için doğru jeneratörü almayı bekleyebilirsiniz. Ayrıca jeneratörü kurabilen ve herhangi bir servis veya acil duruma cevap verebilen deneyimli teknisyenlerden oluşan bir ekip tarafından sürekli desteklenirsiniz.

2. Tasarruf

Bir jeneratörü kiralamanın en büyük avantajlarından biri, satın almak yerine kiralamanın genellikle daha ucuz olabilmesidir. Kısa süreli bir etkinlik veya proje için sadece bir jeneratöre ihtiyacınız varsa, kiralama genellikle en iyi seçeneğinizdir.

Tasarruf ayrıca jeneratörünüzün bakımı, depolanması ve taşınmasına da uzanır. Jeneratörler, kullanılmadan dursalar bile bakıma ihtiyaç duyarlar. Bu paradan tasarruf etmek, boyutu ne olursa olsun işinizin farklı alanlarında harcama yapabileceğiniz anlamına da gelir.

3. Farklı işler için esneklik, farklı güçlerde jeneratörlere erişim

Jeneratör kiralamanın en iyi yanlarından biri, her boyuttaki jeneratörleri doğru çıkış gücü ve doğru derecelendirme ile kiralayabilmenizdir. Jeneratör kiralamalarını, projenize göre boyutlandırılabilir ve ihtiyaçlarınız için ideal jeneratöre sahip olduğunuzdan emin olmanıza yardımcı olacak bir profesyonel ekibiniz olacaktır.

Kiralama, sezonluk, geçici veya özel çalışmalar yapmanızı sağlar.

4. Saha Hizmetleri

Jeneratör kiralamada kapınıza kadar getirip mükemmel destek sağlayabilir. Bu tür yerinde destek, nerede olursanız olun, bir jeneratörün iş yerinize (çalışma alanınıza) servis edilmesini sağlar.

Jeneratörün servis teknisyenleri, tesisatın sorunsuz çalıştığından ve tüm güç dağıtım ihtiyaçlarınızın karşılandığından emin olmak için operasyon sırasında eşlik edebilir. Kiraladığınız jeneratör projeniz için ihtiyaç duyduğunuz gücü sağlar.

 

Kiralık Jeneratör Teknik Servis

Böylece jeneratörünüzün kurulumu için harcayacağınız maaliyeti de tasarruf etmiş olursunuz.

5. Satın Almadan Önce Deneme Şansı

Şantiyeniz için hangi jeneratöre ihtiyacınız var? Hangi yük ve güç ihtiyaçlarınız için en iyisidir? İlk kurulum için ne kadar ödemeye hazırsınız? Ya iade etmek gerekirse?

Bu soruları yalnızca emin olmadığınız bir jeneratör satın alarak kısmen yanıtlamak için bir sebep yoktur. Kiraladığınızda, satın almadan önce ürünü test etme şansınız vardır.

6. Uygun Garanti ve Sigorta Kapsamı

Kiraladığınız bir jeneratörün sigortası veya garantisi için asla ödeme yapmak zorunda kalmazsınız.

Genellikle kiralamalar, operasyonlarınızı korumak için kiralayan sigortası ile birlikte gelir. Bu, bir arıza veya acil durumda sizi koruyacaktır.

Ayrıca şantiyenizde sahip olduğunuz sigortayı artırmanız veya ek belgeler sunmanız gerekmediği için kiralama da evrak işlerinde tasarruf sağlayabilir.

Fabrika sertifikalı teknisyenler, hasarlı ekipmanın hızla değiştirilmesi için de kullanılabilir. Bu, sigortanın bileşenleri değiştirmesini beklememek anlamına gelir, sadece servis sağlayıcınıza bir telefon görüşmesi yapın.

Bu sizi yanlış kullanıma karşı koruyamasa da, jeneratöre doğrudan sahipseniz, kayıpla karşılaştırıldığında yine de düşük bir maliyet olur.

7. Zaman ve İhtiyaç Esnekliği

Bazen bu ekipmanı satın almak doğru bir hareket değildir, çünkü işletmenizin değişip değişmeyeceğini bilmiyorsunuzdur. Yeni alanlar, beklemedikleriniz bile büyüyecek ve beklemeyebileceğiniz yeni fırsatlar sunacaktır.

Bu, daha önce yanlış jeneratörü satın alacağınız anlamına gelmez – sadece bazı ihtiyaçların değişmesi gerekir. Kiralama, derhal yeni bir jeneratör tipine ve hizmetine geçebileceğiniz anlamına gelir, bu da elektrik üretiminizin her zaman talebe uygun olmasını sağlar.

Kiraladığınız tek bir ekipman bir gün veya aylarca kullanılabilir. Sabit şebeke hattınız size beklenenden daha az güçte elektrik verirse veya şebeke hattını güçlendirmek birkaç hafta sürerse ne olur?

Kiralama, bu değişiklikleri karşılamak için iş harcamalarını ve sözleşmeleri ayarlayabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, bu ihtiyaçlar değiştikçe herhangi bir araç ve hizmet satın almanız veya değiştirmeniz gerekmeyecek, kiralama ortağınızla bir başlama ve bitirme süresi ayarlamanız yeterlidir.

8. Afet Durumlarında Anında Müdahale

Jeneratör kiralamak, karşılaşabileceğiniz felaketlerde anında müdahale etmenizi sağlar. Bunlar hava şartlarından depremlere kadar doğal afetleri veya iş yerinizdeki işle ilgili sorunları içerebilir.

Bir yangın mevcut jeneratörünüzü devreden çıkarabilir veya şebeke hattınızı yeniden yapmanıza neden olabilir. Kiralık jeneratör hizmetlerinin sağladığı kapıdan kapıya teslimat sayesinde kiralamalar daha sağlam bir seçenek olabilir.

Hastanelerin genellikle kendi yedek güçleri vardır, ancak kiralanan jeneratörlerin güç dağıtımını koruyarak büyük felaket müdahale planları olduğu kanıtlanmıştır. Jeneratör içeren bodrum su basmaya başladığında ne olur? Hastane sadece hasta güç ihtiyaçları için değil, aynı zamanda suyun ana yedek jeneratörlerine zarar vermesini önleyen karter pompalarını korumak için kiralamaya geçecektir.

Yedek jeneratörlerde bile, doğal afetler sırasında hastanelerde elektrik kesintilerinin önlenmesi zor olabilir. Kiralama yapmak, tüm işlemlerinizin güvenli ve sağlam olmasını sağlayabilir.

9. Büyük Siparişler için Hazırlık

Özel kiralık jeneratörler tam olarak ihtiyacınız olan desteği sağlayabilir. Bu büyük bir sipariş bekleyen her şirket için çok iyi bir seçenek olabilir.

Örnek vermek gerekirse Fast food şirketleri, büyük çaptaki etkinlikleri (futbol maçı, konser organizasyonu vb.) beklerken taşınabilir jeneratörlere güç sağlamak için  (üniversite kampüsleri veya spor stadyumları yakınlarındaki restoranlarda) Stadyuma yakın bir restoranda takımın ev sahibi olduğu hafta, genellikle talep planlandığından fazla olur ve stok normal depolamanın bekletebileceği süreyi aşar.

Bir jeneratör kiralayarak geçici soğutma ünitelerini eşleştirip, bu işletmeler artan taleplerini altyapıya çok fazla harcama yapmak zorunda kalmadan karşılayabilirler. Bu birimler de mevcut mülkte uzun dönem kiralanabilir. Bu nedenle herhangi bir ek altyapı veya geçici bina inşa etmeye gerek kalmaz.

10. Son Dakika Sürprizlerinden Kaçınma

İşletmenizi büyütmenin bir kısmı yeni talebe veya belirsizliğe yanıt vermektir. Ve hepimiz, potansiyel olarak tüm bir işi riske atacak bir son dakika değişikliği, sorun, son teslim vardiyası veya kazanın olduğu bir pozisyondayız.

Mevcut işinizde bir iş ya da para kaybetmek için sebebin güç kaynağı seçimi veya hesabı olması gerekmiyor. Kiralama, hazır görünmek ve ihtiyaçlarınız için doğru jeneratörün ne olduğunu belirlemeye çalışmak için son dakika hatalarından kaçınmanızı sağlar. Yeni güç ihtiyaçlarınız için acil durum değerlendirmesi yapmak, doğru jeneratörü aramak, tonlarca ürün incelemesini okumak ve daha sonra bir jeneratör satın almak ve tüm bunların size zamanında gönderilmesini ummak zorunda kalmayacaksınız.

İhtiyacınız olan jeneratörü kiralamak, işinizi kurtarabilecek güce anında erişim anlamına gelir. İhtiyacınız olan ürünü tam olarak alacaksınız çünkü bu değerlendirmeyi yapmanıza ve birçok üst düzey seçeneklerden birini ihtiyaçlarınıza göre düzenlemenize yardımcı olacak bir profesyonel ekibiniz olacak.

En iyi tarafı mı? İşiniz bittiğinde jeneratörü iade edersiniz ve geçici bir sorunu çözmek için büyük bir maliyetiniz olmaz.

Jeneratör Kiralamanın Maliyeti Nedir?

 

Jeneratör Kiralama Maaliyeti Ne kadar tutar ?

Jeneratör Kiralama Maaliyeti Ne kadar tutar ?

 

Maliyetler jeneratörün kapasitesine ve bölgenizin oranlarına bağlı olarak değişir. Özel uygulamanız için maliyetler hakkında daha iyi bir fikir edinmek için bizden fiyat teklifi isteyin .

Jeneratörü Nereden Kiralayabilirim?

İstanbul Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası (Adalar dışında) 1 saatte olmak üzere  Gebze, Kocaeli ilçeleri, Tekirdağ, Edirne gibi yakın lokasyonlara da 1-3 saat içerisinde ihtiyacınız olan güçte jeneratörü size ulaştırıyoruz

Tesla Jeneratör Kiralama Servisi

Nereden bir jeneratör kiralayacağınızı mı merak ediyorsunuz?

Bir jeneratör kiralamanın işletmeniz için en iyi çözüm olduğuna karar verdiyseniz, Tesla Jeneratör hemen bulunduğunuz yere güvenilir bir ünite teslim etmek istediğiniz şirkettir. Tesla Jeneratör olarak jeneratörlerimize ihtiyaç duyduğunuz anda çalışmaya hazır olmasını sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz.

Üstün ürün ve hizmetler sunmanın yanı sıra, müşterilerimize mümkün olan en iyi müşteri deneyimini sunmaya çalışıyoruz.

05345454555 numaralı telefonu arayarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin .

Kaynak: https://kiralikjenerator.istanbul/jenerator-kiralamak-icin-10-neden/

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir