21 Mart ile 20 Nisan tarihleri arasın da doğan kişilerin burcu, KOÇ yıldızı Merih‘tir.

Bu burçta doğan erkekler esmer veya beyaz tenli, uzun boylu ve büyük başlı olurlar. Yüz hatları keskindir. Çehreleri bir kare içine resmedilebilecek şekildedir. Alınları açık ve geniştir. Sert ve cüretkar bakışlı gözleri, açık kanatlı burunları ve alaycı ağızları vardır. Çene kemikleri kuvvetlidir. Tok seslidirler. Saçları ekseriya soluk renktedir. Vücud kemikleri iridir. Bünyeleri de oldukça kuvvetlidir. Dişleri kısa ve testereyi andırır şekildedir. Omuzları geniş olup, yanakları adaleli ve elmacık

kemikleri çıkıktır. Yürürken azimli, cesaretli ve emin adımlar atarlar. Merttirler. Fakat hoyratça davrandıkları da olur. Çabuk kızarlar, fakat bu kızgınlıkları çok çabuk geçer. Zekidirler. Her şeyi çabuk öğrenirler. Çalışmaktan bıkmazlar. Çalışkandırlar. Daima haklı olanı müdafaa ederler. Yalan söylemezler, yalancıyı da sevmezler. Çok inatçıdırlar. Zevk ve eğlenceye de düşkün olurlar.

Kolay hüküm altına alınamazlar. Baskı altında yaşamayı sevmezler. Haksızlıklar karşısında isyan ederler. Çocukken çok yaramaz olurlar. Gençlikleri çok hareketli geçer. Yaşlandıkça sakinleşirle r. Hayatları çalışmakla geçer. Tembelliği sevmezler. Kendilerine çok güvenirler. Bunun için de hemen hemen her giriştikleri işte muvaffak olurlar.

İyi kalpli ve merhametlidirler. Yardım etmeyi ve yardımlaşmayı severler. Bunun için de herkes tarafından sevilirler. Hile yapmayı sevmezler. Hilekarlardan ve ikiyüzlülerden nefret ederler. Mesuliyet altına girmekten çekinmezler. Talihleri her zaman yardımcıdır. Fakat yine de kendi hataları yüzünden, kendi işlerini yine kendileri bozarlar. Çünkü, çok sabırsızdırlar. En büyük hataları beklemeyi bilmemeleridir. Belâ ve dertlere karşı çok dayanıklıdırlar. Hayatları bazen zenginlik ve bazen de fakirlik içinde geçer.

 

Bu burçta doğanlar için, doğdukları anda asıl yıldızları olan Merih’in diğer yıldızlara karşı olan durumuna göre üç ayrı vasıfları vardır.

BİRİNCİ VASIF

21 Mart ile 30 Mart tarihleri arasında doğan erkeklerin, asıl yıldızları olan Merih, Zühal yıldızına bakar vaziyettedir.

Bu tarihler arasında doğan erkekler, esmer veya beyaz tenli, uzun boylu ve büyük başlı olurlar. Her türlü kötülük ve zorluklara karşı dayanıklıdırlar. Herkes tarafından sevilirler. 0 da herkesi sever. Eğlence ve zevk ile sefaya da düşkündürler. Fakat, halkla olan münasebetlerinde bazen şanslı değillerdir. Onlar için yabancılar, akrabalarından daha hayırlıdır.

Hayatta tek istedikleri çevrelerine faydalı olmaktır. Azim ve cesaretleri sayesinde her işlerinde muvaffak olurlar.

Akıllıdırlar, anlayışlıdırlar. Fakat layık olmayanlara bile iyilik etmeyi severler. Dostlarını düşmanlarından ayırt etmeyi bilmezler. Mali durumları bir kararda durmaz. Bazen zengin, bazen de fakir olurlar. Sağlık durumları da mali durumları gibi istikrarlı değildir. Bazen hasta ve bazen de çok sağlıklı olurlar. Hasta oldukları zaman kederli, sıhhatli oldukları zaman da çok neşelidirler.

Bu tarihler arasında doğan erkeklerin baş ağrısı mide ve böbrek rahatsızlıkları ile kalplerinden şikayetleri vardır. Yüz veya başlarında meydana gelebilecek, yara ve çıbanlara çok dikkat etmeleri gerekir. İleri yaşlarında kalp hastası veya felç olmaları muhtemeldir.

Yemek yemeyi çok severler. Oburlukları, yüzünden de mide hastalıklarından kurtulamazlar. Bunun için sıkı perhiz yanmaları ve arasıra miishil almaları gerekir. Çünkü kabızlık veya hazımsızlık baş ağrılarının, kan ve deri hastalıklarının sebebi olabilir. Bu rahatsızlıklar da mizaçlarına tesir eder.

Sihir, büyü, cin veya insan kötülüklerinden, hasılı her türlü dert ve musibetten korunmak için şifa ayetlerini okumayı adet edinmelidir (şifa ayetleri ileride gelecektir.) bıı ayetleri okurken ödağacı ve cavi (asilbent) yakıp tütsülemek faydalıdır. Ayrıca, şifa ayetlerini teiniz bir kağıda yazıp sonra su içine koyup, bu suyu içmekte de fayda vardır.

Yıldızınızla ahenk içinde olmak ve dolayısıyla işlerinizde başarılı olmak istiyorsanız kırmızı renkli elbiseler giymenizde ve yakut veya elmas taşlı yüzük kullanmanızda yarar vardır.

Cesaret ve atılganlık isteyen mesleklerde başarılı olabilirsiniz. Asker, politikacı, kimyager, berber ve cerrahlık mesleklerinde muvaffak olabileceğiniz gibi bunlara benzeyen işlerde de muvaffak olabilirsiniz.

İKİNCİ VASIF

31 Mart ile 9 Nisan tarihleri arasında doğan erkeklerin asıl yıldızları olan Merih, Müşteri yıldızına bakar vaziyettedir. Ekseriyetle esmer tenli olurlar. Yüz hatları keskindir. Sert ve cüretli bakışları vardır. Omuzları geniş, bünyeleri oldukça sağlamdır. Kadınlarla pek iyi geçinemezler. Haklarında çok dedikodu yapılır. Akrabalarından olan bir kadınla münakaşa veya kavga etmek tehlikesi vardır. Düşmanlarının çoğu kadınlardandır. Kadınlar yüzünden çok zahmet çekerler.

Kadınların yaptıkları büyü ve sihirlerden veya çevrenizdekilerin hakkınızda çevirdikleri dolaplardan ve üzücü dedikodulardan çok tesir altında kalırsınız. Fakat sonunda Allah (c.c.)’ın izniyle rahat ve refaha kavuşursunuz.

Her türlü bela ve musibetten korunmak için Ay’ın Koç burcuna girdiği zaman hayırlı bir saatte aşağıdaki duaları safran, gülsuyu ve miskle temiz bir kağıda yazıp üzerinde taşımasında tayda vardır.

Yazılacak dua bu kitabın 30. sayfasındadır. Bu duaları tarif ettiğim şekilde yazıp üzerinde taşıyan kimse biizniİlahi Teala her türlü bela ve kötülüklerden korunur ve dileğine kavuşur. Bu tarihler arasında doğan erkekler mide ve böbrek hastalıklarına istidadadırlar. Yaşlandıkları zaman felç olmaları mümkündür. Bunun için sıhhatlerine çok dikkat etmeleri gerekir. Sarı veya kahverengi elbiseler giymek, elmas veya yakut taşlı yüzük taşımak yıldızınızla ahenk içinde olmanızı sağlar.

Bu tarihler arasında doğan erkekler iyi bir idareci, tüccar ve kuyumcu olabilirler. Ayrıca bunlara benzeyen mesleklerde de muvaffak olurlar.

ÜÇÜNCÜ VASIF

10 Nisan ile 20 Nisan tarihleri arasın da doğan erkekler tam manasıyla Merih yıldızının tesiri altındadırlar.

Bu tarihler arasında doğan erkekler geniş omuzlu olurlar. Bakışları sert ve cüretkardır. Esmere çalar tenleri vardır. Yiiz hatları keskindir. Dişleri kısa olup, testereye benzer şekildedir.

Bu tarihler arasında doğan erkekler hayatları boyunca mal ve para kaybına uğramalarına rağmen, bu gibi durumlara pek lizülmemeleri gerekir. Çünkü insanlar, gidene yerinmez ve gelene de sevinmezlerse, hayatta daha mesut olabilirler.

Bu tarihler arasında doğan erkeğin münasebeti bulunduğu ve çok sevdiği birinin bir başka şehre veya yabancı bir memlekete gitmesi ihtimali vardır. Ayrıca çok sevdiği bir şeyi kaybedip, bundan çok üzülmesi de mümkündür. Ancak, üzülmesin sonu refah ve selamettir.

Bu vasıfta doğan erkekler herkes tarafından sevilir. Bir fitne veya fesat sebebiyle dostlarıyla düşman olma tehlikesi vardır.

Ayrıca sırrını herkese söylemekten de sakınmalıdır. Peygamberimiz Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: “Biri ile olan dostluğunuzun bir gün düşmanlığa dönebileceğini göz önüne alarak, mahcup olmanıza sebep olabilecek, söz ve davranışlardan sakınınız. Düşmanlarınızla olan münasebetlerinizde de, o düşmanlığın bir gün dostluğa dönüşebileceğini düşünerek, sözlerinizi ve davranışlarınızı ona göre ayarlayınız.”

Bu tarihler arasında doğan erkekler mide ve böbrek hastalıklarına istidadlıdırlar. İleri yaşlarda da felç olmaları ihtimali vardır. Bunun için sıhhatlerine çok dikkat etmeleri gerekir.

Beyaz veya mavi renkli elbiseler giymek ve elmas veya yakut taşlı yüzük taşımak yıldızınızla ahenk içinde olmanızı sağlar. Bu tarihler arasında doğan erkekler her meslekte muvaffak olurlar. Bilhassa, asker (Fatih Sultan Mehmet), cerrah, dişçi, kimyager, berber, şarkıcı, aktör (Kadir İnanır, Andy Garcia) ve tüccar (Sakıp Sabancı) olurlarsa iyi olur.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir