Kurtlar Vadisi`nden Tuncay Güney`e sürpriz teklif

Ergenekon`un kilit ismi Tuncay Güney`e Kurtlar Vadisi dizinden teklif gelmiş. İşte Güney`e teklif edilen rol…

Kurtlar Vadisi Pusu ekibi, dizide oynaması için Tuncay Güney`e teklifte bulundu. Polat Alemdar`ın İskender Büyük`ün kirli işleri ve sırları konusunda Güney`den bilgi alması tasarlandı.

Büyük`ün Ergenekon`daki Küçük`ü simgelediğine seyirciler inanıyor.

Senaryoya göre, Güney ile Alemdar yakında Toronto`da buluşacaklarBu rol için Güney`e 25 bin dolar oyunculuk ücreti ödenecek… Bu arada Muro ve ekibi de Kanada`da saklanacaktı ki, dizinin Show TV`den kaldırılması nedeniyle çekimler ertelenmiş durumda.

Güney, şu sıralar kaldığı evden çıkartılması için mahkemeye verildi. Maddi olarak zor durumda. Mahkeme üç ay süreceği için evden çıkmıyor. Güney, Ergenekon Terör Örgütü`nün Türkiye`den kendisini öldürmesi için suikast timi göndermesinden korkmuyor, ancak ABD`de New York`ta meskun tetikçi timinin gönderilmesinden çekiniyor.

Türkiye`deki muhtemel tetikçi ekiplerin isimlerini Kanada İstihbaratı CSIS`e verdiği için içi rahat. Kanada Konsolosluğu`ndan vize alamayacaklarını biliyor. Ancak Ergenekon`un ABD vatandaşı olmuş tetikçileri bulunuyor. Bu ekiplerin ABD`den Kanada`ya geçmesi çok kolay. Bunlardan bildiği isimleri CSIS`a vermiş, ellerini kollarını bağlamış. Ama bilmedikleri de elbette var. FBI, CIA ve CSIS tetikteler.

Bu arada MİT`in dosyasını devam eden Ergenekon mahkemesine göndermemek için gerekçe uydurmasına keyifli keyifli gülüyor. Mahkeme heyetinden bir savcı Güney`in ifadesini almak için resmi başvuruyu başlatmış olmalı ki, Güney`e bu istek bildirilmiş ve rızası alınmış. Sanık yapılsaydı konuşmayacak olan Güney, tanık olmaktan memnun ve savcının sorduğu her soruya cevap vermeye hazırlanıyor. MİT`in kendisi ile özel bir kanalla irtibat kurup kırmızı çizgiler çektiği de gelen bilgiler arasında.

Bu derin kulis bilgileri, Toronto`da yaşayan gazeteci dostum Kara Kutu: Ergenekon`un Karanlık İsmi Tuncay Güney kitabının yazarı Faruk Arslan`dan aldım.

Nuh GÖNÜLTAŞ– Bugün

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir