Youtube dan İlk Ödül Kraliçe Reina’ ya

Youtube, kurduğu internet günlüğü ve her gün düzenli olarak yaptığı görüntülü internet yayını ile Arap ve Müslüman dünyası hakkındaki klişeleri kırmaya ve kültürler arasında diyalogu teşvik etmeye çalışan Reina`yı ilk kez verdiği bu ödüle layık gördü.

Ödülünü yine Youtube`da yayınlanan bir kliple alan Kraliçe Reina, hafta içinde Amerikan CBS televizyonunda David Letterman`ın programına da konuk olarak 5 ay boyunca internet yayını yapmasının 10 nedenini anlattı.

Ürdün Kraliçesi, bu sebeplerden birini `Çünkü Kraliçe Elizabeth`in yaptığı her şeyin daha iyisini yapabilirim` diye açıkladı. Reina, `İnsanların`Jordan`ın bir basketbol oyuncusu olduğunu düşünmelerinden yoruldum` diye ekledi. Reina, insanların `sansürlenmemiş, kurgulamamış ve değiştirilmemiş gerçek Arap dünyasını` bilmelerini istediğini dile getirdi.

Youtube, Düşsellik Ödülü`nü, siteyi pozitif bir sosyal değişim için platform olarak kullananlar vermek amacıyla başlatmıştı.

Kraliçe`nin Mart ayından Ağustos ayına kadar yayınlanan video dizisinde birçok kişi davet edilerek, Reina ile Arap ve Müslümanlar ile Ortadoğu dünyası hakkında sohbet etmişti. Bu bölümlerden birinde de Reina, eşi Ürdün Kralı Abdullah`ı konuk etmişti. Kral Abdullah ise konuşmasında eğitimi, fakirliği önlemeye yönelik kampanyaları ve düşük miktarlı kredileri teşvik etmişti

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir